Kartlı Geçiş Sistemleri

Kartlı geçiş sistemleri; kişilere verilen kart ve bu kartları okuyarak kişilerin, çalışanların, ziyaretçilerin ya da otoparka giriş sağlayan araçların giriş-çıkış saatlerini kayıt altına alan turnike, kapı ya da bariyerlerin açılıp kapanmasını sağlayan okuyucu sistemlerdir.

Kartlı geçiş kontrol sistemleri personel takip yapmak amacı ile sıklıkla tercih edilen kontrol sistemleridir.  Bu sistemler Access kontrol sistemi, erişim kontrol sistemi ve geçiş kontrol sistemi olarak da adlandırılmaktadır.

Kartlı geçiş kontrol sistemlerinde tercih edilen biyometrik cihazlar kart okuyucu cihazlardır. Bu cihazlar yer açısından da oldukça az bir alanı kaplamaktadır ve oldukça ekonomik oldukları için birçok firma tarafından kullanılmaktadır.

Kartlı geçiş kontrol sistemleri oldukça pratik ve kullanışlıdır. Bu sistemler giriş ve çıkışlar kontrol altına alındığı için güvenli bir ortam sağlanmaktadır. Ayrıca kartlı geçiş sistemlerinin yetkilendirme özelliği sayesinde belirli kişilerin izin verilen alanlardan güvenli bir şekilde geçmesi sağlanmaktadır.

WhatsApp Telefon