Diafon Arızaları

Diafon; site, apartman, villa ve iş yerinizde kapınıza gelen kişileri görmek ve onlarla sesli iletişime geçmek için kurulmuş bir sistemdir.

Bu sistemleri kurmak için kullanabileceğiniz bir yapı olan interkom (görüntülü diafon) kullanılmaktadır. Gün içinde onlarca kez kapınız veya ziliniz çalıyorsa, kapınızı açmadan kimin geldiğini görebilir ve onlarla yüz yüze gelmeden iletişim kurabilirsiniz. Ayrıca tehlike arz etmeyen durumlarda dış kapıyı açabilmek için sistemin kendi bünyesinde kapıyı açan butonda bulunmaktadır. Sistem aynı zamanda ev sahibinin olmadığı durumlarda kapınıza gelen ziyaretçileri hafıza ünitesi ile kayıt altına alabilmektedir. Sonrasında kayıtlar izlenerek gelen kişiler görüntüleri ile birlikte ev sahibinin görebileceği şekilde izlenebilmektedir.

Diafonlar karşı tarafa sadece ses iletirken, dışarıdaki kişinin hem görüntüsü hem de sesi evdeki kişiye görünebilmektedir.

Teknolojinin her gün geliştiği bu ortamdan görüntülü diafon ürünleri aynı zamanda akıllı ev sistemlerinde kullanılabilmektedir.

WhatsApp Telefon