Alarm Sistemleri

Elektronik alarm sistemleri, suç faaliyetini veya tehdit edici diğer durumları saptamak, belirlemek ve caydırmak için tasarlanmış üç bileşen parçadan oluşmaktadır. Bir alarm sistemi, bir işgal, yangın, gaz kaçağı veya çevresel değişiklikler gibi bir olayı tespit edebilir; Olayın tehdit oluşturup oluşturmadığını belirler; ve daha sonra etkinlik hakkında bir bildirim gönderir.

Belirleme

Alarm sistemlerinde kontrol paneli sistemin beynidir. Çeşitli sensörlerden aldığı bilgileri işleyerek karar işlevini yerine getirir ve buna göre tepki verir. Örneğin, sistem kapatıldığı sırada bir kapı veya pencere açıksa, kontrol paneli olayı yok sayar. Ancak, sistem kurulu durumdayken bir pencere açılırsa, alarm izleme merkezinize bir sinyal göndererek ve sesli bir alarm göndererek hemen yanıt verecektir.

Alarm sistemi panelleri, bir telefon hattı üzerinden sinyal gönderen ve alan iletişim aygıtları içerir. Sinyaller, eğitimli görevli personelin alarm sistemi sinyallerini izlediği merkezi bir alarm izleme merkezine gönderilir. Alarm tetiklenmesi durumunda bir acil durumu doğrulamak için bir irtibat görevlisi sizinle irtibata geçecek ve gerekirse sizin adınıza polis veya itfaiye ile irtibat kuracaktır.

Bir alarm sisteminin bileşen parçaları, evinizdeki tehlikeyi tespit etmek, belirlemek ve caydırmak için birlikte çalışır. Acil bir durumda ekipmanınızın doğru şekilde çalışmasını sağlamak için, sistemleriniz üzerinde düzenli test yapmak önemlidir

Alarm sistemleri komple set halindedir genellilkle alarm paneli dıs siren tus takımı dedektör yani diğer adıyla göz aküler tırafo telefon arama sistemi ve kabloyuda yanına koyunca paket sistem takılmaya hazır vaziıyete gelir alarm sistemleri evin veya isyerinin konumuna göre montaj yapılır göz sayısı hırsızın girebilecegi noktalar tespit edilir ve hırsızın girebilecegi noktalara gözler camara manyetik kontak takılır mutfak bölümüne gaz dedektörü gerekli odalara yangın dedektörü ısı dedektörü takılabilir is yerlerinde genellikle cam kırılma dedektörü takılır cam kırılır kırılmaz alarmı devreye sokar kuyumcular için kasaların etrafına ve duvarlara darbe dedektörü takılır evlerde wc lerin yakınına veya hol e su baskını dedektörü takılır yangın dedektörleri daha duman cıkar çıkmaz algılama yapar alarm kurulu olmasa dahi alarm 24 saat konumuna ayarlanır.

WhatsApp Telefon